03 mrt Bonaire #2
Bonaire #2
3 maart 2016
Plannen veranderen.
De verwachting dat de wind zou gaan toenemen, is jammer genoeg niet uitgekomen. Langzaam maar zeker ging de snelheid omlaag en werd onze ETA later en later. Dus moesten we een ander plan maken: bij de lunch een fender over boord gegooid als zijnde man-over-boord. Zo waren we in rap tempo van de zeilen af. Hierna zwemmen voor wie wil en dan op de motor verder, de nacht door. Bij het ontbijt kwam langzaam Bonaire in zicht en hebben we de zeilen weer omhoog getrokken om de laatste mijlen zonder motor te doen.
Eigenlijk wilden we ergens voor anker gaan, maar ook dat plan veranderde. De havenmeester had een prima plek voor ons aan de pier, en ankeren is hier niet toegestaan omwille van bescherming van de koraal.
Inmiddels is de inklaring gedaan en zijn de meesten de kant op voor de eerste verkenning van het eiland. Morgen hebben we nog de hele dag de tijd voor uitgebreid onderzoek.




