31-07-2025, 11:00
Veerhaven, Rotterdam31-07-2025, 16:00
Veerhaven, RotterdamStap aan boord van de jarige ‘Helena’ en verwelkom haar zusje ‘Oosterschelde’ op de Nieuwe Maas! Vanwege de thuiskomst organiseren we een Erfgoedparade met tal van bijzondere historische schepen, die de ‘Oosterschelde’ feestelijk binnenhalen. U bent van harte uitgenodigd om mee te helpen met het hijsen van de zeilen, of om even aan het roer te staan.
Om 11:00 uur stapt u in de Veerhaven in Rotterdam aan boord van de 150-jarige ‘Helena’. U wordt ontvangen met koffie, thee en versgebakken ‘Helena’-cake. Zodra iedereen aan boord is, gooien we de trossen los en zeilen we stroomafwaarts over de Nieuwe Maas: de ‘Oosterschelde’ tegemoet.
Ter hoogte van Maassluis komt de ‘Oosterschelde’ in zicht. Het jongere zusje van de ‘Helena’ is twee jaar en 47.000 zeemijlen onderweg geweest. In samenwerking met onder andere het Maritiem Museum Rotterdam, de Stichting Erfgoedhavens Rotterdam en de landelijke behoudsvereniging LVBHB organiseren we een Erfgoedparade om de ‘Oosterschelde’ in stijl te ontvangen. Met tal van andere bijzondere historische schepen varen we gezamenlijk richting Rotterdam.
Rond 15:30 uur meren we af in de Veerhaven, naast de ‘Oosterschelde’. De festiviteiten zullen nog even doorgaan met een samenkomst in de Sociëteit De Maas. Als u vandaag met ons meezeilt, ontvangt u ook een uitnodiging voor de thuiskomstreceptie.
Bij de prijs zijn de ontvangst en een uitgebreide lunch inbegrepen. Drankjes kunt u bij de bediening aan dek of aan de bar in het scheepsruim bestellen en afrekenen. Ook ontvangt u een uitnodiging voor de besloten receptie in de Sociëteit De Maas.
Schip | Helena |
---|---|
Prijs vanaf 14 jaar | € 59,50 |
Aantal dagen | 1 |
Datum inschepen | 31-07-2025 |
Tijd inschepen | 11:00 |
Plaats inschepen | Veerhaven, Rotterdam |
Datum ontschepen | 31-07-2025 |
Tijd ontschepen | 16:00 |
Plaats ontschepen | Veerhaven, Rotterdam |