Nachtwacht

Nachtwacht

16 maart 2026

Nachtwacht

Tijdens de Atlantische oversteek is ook de Britse topfotograaf Jamie Hawkesworth aan boord. In het scheepslog beschrijft hij hoe de nachtelijke uren op zee hem onverwacht terugbrengen naar zijn jeugd.

Zijn moeder werkte meer dan twintig jaar als schoonmaakster op zijn middelbare school. Elke ochtend begon ze om zes uur. Als tiener stond Jamie vaak rond vier uur op om even bij haar te zitten voordat ze vertrok. Samen aten ze toast aan de keukentafel, waarna hij haar uitzwaaide en weer naar bed ging. Die stille ochtenden zijn hem altijd bijgebleven.

Nu, midden op de Atlantische Oceaan, ervaart hij iets vergelijkbaars tijdens de nachtwacht – ’s nachts aan het roer onder een heldere sterrenhemel. ‘Het voelt een beetje zoals toen’, schrijft hij. ‘Rustig, vredig en bijna tijdloos. Het enige dat ontbreekt is het broodrooster.’